You cannot place a new order from your country. United States

Nutramino sponzoruje nově také šampiona MMA Michala Kotalíka

Nutramino sponzoruje nově také šampiona MMA Michala Kotalíka

Ahoj Michale, většina z nás Tě zná jako aktivního youtubera a MMA zápasníka, pověz nám o sobě na úvod něco víc.

Ahoj, jmenuji se Michal Kotalík, je mi 20 let a jak si správně řekla, aktivně se věnuji bojovým sportům, zejména MMA a fitness obecně.

Přibliž nám, prosím, co je to vlastně MMA.

MMA je vlastně směsice všech bojových sportů, které dnes známe.

Má MMA nějaká speciální pravidla? A jak takový zápas probíhá, co je na něm výjimečného?

Tyto zápasy probíhají v osmiúhelníkové kleci, tzv oktagonu, popřípadě např. v Rusku v ringu, kde je klec ale typičtější. V těchto zápasech je dovoleno prakticky vše, kromě úderů do rozkroku, krku, zátylku, šťouchání do očí a tahání za vlasy, lámání, páčení, škrcení, ale lokty, kolena a všechny jiné údery jsou povoleny.

MMA zápasník, co považuješ za svůj největší úspěch a kolik už máš za sebou v MMA zápasů?

Týkaje se největších úspěchů, mám dva své hlavní, a to je bronz na Mistrovství světa v Praze a získání titulu šampiona v ruské oblastni Belgorod, který je zhruba 3x větší, než naše republika. V MMA mám za sebou 22 zápasů, z toho 20 jen za rok 2015, to jsem se málem nezastavil.

22 zápasů zní, obzvlášť za dost krátkou dobu, až děsivě, jaká je tvoje bilance?

19 výher, 3 prohry. Většinu zápasů mám ukončené v prvním kole.

Tak to je krásné skore a co tvoje plány do budoucna? Kdy Tě uvidíme znovu zápasit?

To je dobrá otázka (smích.) Tento rok mě patrně v kleci neuvidíte, možná až na konci roku (listopad, prosinec.) Vzhledem ke zraněním a neshodám s veděním, které nebudu dále rozvíjet, se na žádný zápas nechystám. 

Tak to je škoda, jakým směrem se tedy hodláš vydat? Budeš se zatím udržovat v kondici nebo si dáš úplně pauzu?

Opět dobrá otázka. To, že nebudu mít zápas určitě neznamená, že bych se válel doma na gauči, naopak plánuju pro své fanoušky a fanoušky fitness obecně, velice atraktivní novinku, něco, co u nás ještě nebylo. Pevně doufám, že si každý přijde na své. Zatím to ale dále rozvádět nebudu, nechte se překvapit. Ale jak jsem řekl, koncem roku mě, jak pevně věřím, uvidíte znovu v kleci.

Budeme se těšit, pomáhá Ti někdo v Tvojí přípravě? Pro Tebe jako vlastně ještě studenta to musí být finančně náročné.

Neoficiálně je to moje krásná a úžasná přítelkyně Sabinka, dále trénuji svůj malý MMA oddíl v Kolíně, kde mám cca 12 aktivních svěřenců a řadu neaktivních (nezápasících.) Dále pak se mi v tomto měsíci povedl obrovský triumf a podepsal jsem smlouvu se dvěma velice kvalitními značkami a sice s Viking Nutrition, který zde na českém trhu vyčnívá převážně svojí švédskou kvalitou, kde jsem se setkal s neobyčejně profesionálním přístupem, za čož děkuji. Následně jsem navázal spolupráci i s českým eshopem zaměřujícím se na bojové sporty i fitness obecně Fighter-shop.cz, kde budu prezentovat zejména značku Machine, do které jsem se zamiloval.

Jaké produkty od Viking Nutrition užíváte?

Od Vikingů odebírám Whey Protein s příchutí Strachatella, dále Hydro protein, predtréninkovku Loading drink, BCAA a Kreatin.

MMA je velice tvrdý sport, kde kromě nutnosti přebít soupeře silou, je potřeba i vytrvalost. Jak probíhá Váš trénink právě na vytrvalost?

Máte pravdu, je to přesně tak. Každopádně mimo tvrdé práce mi v kondičce pomáhají výše uvedené suplementy, které šlapou na 110%, a také používám magnesium a vitamíny, které pomáhají v regeneraci.

Jak probíhá proces regenerace po zápase?

Regenerace probíhá jednak na BCAA ,které jsou po zápase a na regeneraci obecně velice důležité. A dále pak spánek, ledová voda a dobré jídlo, to jelice důležité. A odpočinek řada "poblázněných" sportovců velice podceňuje, což je chyba.

Chceš na závěr něco sdělit svým fanouškům?

Určitě. Jděte si za svým snem a pamatujte, kdo chce jiným svítit, musí sám zářit.

Děkujeme Michalovi a těšíme se na další velké sportovní úspěchy nově pod společností NUTRAMINO.cz

Vložit komentář

* Jméno:
* Email: (nebude publikováno)
   Webová stránka: (url s http://)
* Komentář:
Opište kód